.Blog se stěhuje na novou adresu: anteabloguje.cz ......................

Pletu, pleteš, pleteme

15. dubna 2016 v 16:33 | Antea |  Recenze
Už dlouho se chci pustit znovu do pletení. Sice před ním jednoznačně upřednostňuju háčkování, ale vadí mi, že z pletení ovládám jen hladce, obrace, občas se mi podaří začátek a výjimečně i dílko zakončím. Bohužel ale výsledek mých pletacích snah obvykle končí u šály… A na to, že bych si jednou chtěla uplést svetr (z přírodní ovčí vlny, mnou upředené…) je to dost málo...
Doma sice mám pletací jehlice po babičce a možná by se našly i nějaké po prababičce, ale mít svoje vlastní, nové a ještě navíc bambusové, byla možnost, které jsem prostě nedokázala odolat… A tak přišlo na řadu postovnezdarma a jejich sada bambusových jehlic.
Na jehlice jsem se děsně těšila, konečně budu mít kompletní sadu….
Když jehlice přišly, nejdříve mne zarazilo, jak je balíček malý, poté mě zrazilo, jak je balíček lehký a nakonec jsem ho otevřela a ke svému zklamání jsem zjistila proč.

Chyba byla na mé straně, výrobce na stránkách jasně uvádí délku jehlic (24,5 cm), ale já, která v životě neviděla jinou velikost jehlic než je ta, co máme doma a v obchodech jsem se na ni ani nepodívala. Takže jsem nyní v rukou svírala krátké a u nejmenších velikostí nemožně tenké jehlice.


Ty nejtenčí jsou tlusté jako špejle a opravdu si nedovedu představit, jak na nich pletu např. svetr, ani ten pro panenky ne. Nechtělo se mi jehlice hned ničit, ale jsem přesvědčená, že pokud nemá bambus nějaké zázračné vlastnosti, co se pevnosti týká, bez nejmenší námahy bych jehlici rozlomila na dva kusy.
Na druhou stranu, tlustší jehlice jsou sice stejně krátké jako tenké, na rozdíl od nich však mají pevnou, zřetelně bambusovou strukturu, takže alespoň u nich jsem si přišla na svůj výkřik: "mám bambusové jehlice, uáááá!"


Takže, když si to suma sumárum shrneme, tak jehlice bych viděla jako vhodný dárek pro děti (aneb buďme generově korektní) učící se plést. U nich se už tak nějak předpokládá, že u toho dlouho nevydrží a tenkými dřevěnými jehlicemi se v nestřežené chvíli alespoň nezmrzačí. Dospělým bych jehlice mohla také doporučit, ale raději jen ty tlustší a na menší věci, řekla bych, že svetr na dospělého chlapa na nich prostě neupletete, ale zase na druhou stranu na pletení ponožek, jsou právě kvůli své velikosti ideální.


Za poskytnutí produktu k recenzi děkuji eshopu postovnezdarma.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 15. dubna 2016 v 17:29 | Reagovat

tak hodně štěstí s pletením a ať něco pěkného upleteš... :-)  ;-)

2 slunecnyden slunecnyden | Web | 15. dubna 2016 v 18:54 | Reagovat

Já bych to s těmi jehlicemi ještě nebalila. Ono na některé věci jsou lepší kratší. Já jsem dřív pletla na dlouhých a pak jsem si zvykla na ty propojené, ale bambusové jsem teda ještě nezkoušela, může být výhodou ta lehkost .-)

3 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 15. dubna 2016 v 19:37 | Reagovat

Hodně štěstí přeji, já bych na pletení neměla trpělivost. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama